search

NAVIJAČI - FANÚŠIKOVSKÝ SPRIEVODCA PO KRAJINÁCH BÝVALEJ JUHOSLÁVIE

22,80 €
S DPH

Kniha NAVIJAČI - fanúšikovský sprievodca po krajinách bývalej Juhoslávie!

Množstvo
na objednávku, dodanie do 14 pracovných dní

Kniha NAVIJAČI - FANÚŠIKOVSKÝ SPRIEVODCA PO KRAJINÁCH BÝVALEJ JUHOSLÁVIE v poľskom jazyku.

Počet strán: 612.

Formát: 135 x 255 mm.

Interiér: plnofarebný, lesklý kriedový papier 130 g / m2.

Viazanie: Tvrdé, lepené a dodatočne šité.

NAVIJAČI - fanúšikovský sprievodca po krajinách bývalej Juhoslávie! Na viac ako 600 plnofarebných stránkach nájdete popis viac ako 250 fanúšikovských skupín z Bosny a Hercegoviny, Chorvátska, Čiernej Hory, Macedónska, Srbska s Kosovom a Slovinska. Je to veľmi solídny súbor poznatkov o takmer všetkých predstaviteľoch miestnej fanúšikovskej scény - veľkých, menších a dokonca aj úplne najmenších skupinách. Všetko v elegantnej, pevnej väzbe, lepené a dodatočne šité. Jednotlivé skupiny majú od 1 do 14 strán, v závislosti od ich potenciálu.

Obrovské množstvo informácií a zaujímavostí o mestách, kluboch a predovšetkým o fanúšikoch - skutočný sprievodca fanúšikmi, užitočný pre všetkých fanúšikov ultras a ľudí cestujúcich na Balkán!

U nás dostanete odpovede na otázky ako:

- Je Torcida Split skutočne v prevádzke 70 rokov?

- Bol „Arkan“ skutočne vodcom fanúšikov Crvenej Zvezdy Belehrad?

- Ako vyzerá szatra - srbský mládežnícky slang a kde sa objavuje na tribúnach?

- Ako sa na Balkáne hovorí svetliciam, sektorovým vlajkám alebo vlajkám na paliciach ?

- Ktorý juhoslovanský futbalový klub založil oficiálny fanklub už v roku 1937?

- Prečo fanúšikovia Hajduku nazývajú tých z Rijeky „Srbmi“?

- Kde je albánska enkláva v Srbsku, kam polícia bez zjavného dôvodu nevstupuje?

- Ktorá slovinská skupina fanúšikov bola so svojou vlajkou zaradená do Guinnessovej knihy rekordov?

Od slnka zaliatych jadranských ostrovov na západe po úrodné dunajské údolia na východe. Od miest so stále živým otomanským podnebím na juhu až po zasnežené alpské štíty na severe, stánky štadiónov a ulíc miest zdieľajú spoločný balkánsky prvok - navijači - bývalí juhoslovanskí fanúšikovia, kde si aj napriek kultúrnym rozdielom vyvinula spoločná liga koherentný charakteristický štýl podpory. Dozviete sa o typických problémoch fanatikov tohto regiónu - vnútorných rozporoch fanúšikovských skupín, financovaní vedúcich skupín klubovými aktivistami a politikmi, špecifickosti derby rivality a etnických konfliktov.

Dočítate sa tiež o mestách z turistickej stránky - dozviete sa zaujímavé fakty z ich histórie - zázemie pre pochopenie podmienok pre rozvoj fanúšikovských skupín. Predstavujeme tiež profily miestnych futbalových klubov - ich začiatky, športové úspechy a štadióny. V skratke - ponúkame vám jedinečného fanúšikovského sprievodcu po krajinách bývalej Juhoslávie, od najslávnejších mocností po najnižšie ligy. Bude mimoriadne užitočným spoločníkom počas cesty na Balkán pre všetkých fanúšikov, groundhopperov a turistov zaujímajúcich sa o futbal a povzbudzovanie. Čitateľom publikácií venovaných hnutiu ultras sa nemusíme príliš predstavovať - ​​poznáte nás a náš štýl z nespočetných publikácií v časopisoch „To My Kibice“ a „To My Kibice Plus“, ktoré vyšli v priebehu takmer dvoch desaťročí. Objavte s nami balkánsky svet!

02-0012